Poniedziałek IV Tygodnia Adwentu. Weź mnie za rękę

Słowo: „Weź mnie za rękę i pobiegnijmy razem!” Pnp 1,4

 

Słowo z liturgii: „On będzie wołał do Mnie: «Ty jesteś moim ojcem. Moim Bogiem, opoką mojego zbawienia». Na wieki zachowam dla niego łaskę i trwałe z nim będzie moje przymierze”. Ps 89, 27.29

 

Prośba: o przyjęcie owoców czasu adwentu.

 

Wigilia to jeden z najważniejszych dni w roku. Z jednej strony już bardzo czujemy atmosferę świąt, a z drugiej jeszcze na nie czekamy. W tym dniu coś się kończy, a zaczyna się coś nowego. Cały Adwent spotykałyśmy się, zbliżałyśmy się do Słowa, a dziś Słowo stanie się Ciałem. Ten dzień, to czas podsumowania naszego adwentowego biegu. Wracając do słów „Weź mnie za rękę, pobiegnijmy!”, możemy zobaczyć, jaką drogę przebyłyśmy od pierwszej Niedzieli Adwentu. Co mnie w tym czasie najbardziej pociągało? Czemu, Komu dałam się złapać za rękę, poprowadzić? Które Słowo, wprowadzenie najbardziej mnie poruszyło, zainspirowało, było światłem? Co mi po tych rekolekcjach zostanie? Warto dziś pozbierać najważniejsze odkrycia, poruszenia tego czasu i zapisać je sobie, albo uwiecznić w formie rysunku, tak, żeby nie uleciały zbyt szybko. Mogę powtórzyć medytację, którą najmocniej przeżyłam, albo czuję, że za mało czasu jej poświęciłam. Mogę też być przed Jezusem, czytając werset po wersecie Pieśń nad Pieśniami, karmiąc się Jego Słowem.

„Weź mnie za rękę” to słowa wypowiadane przez Syna ku Ojcu, a także przeze mnie w kierunku Jezusa. Dzisiaj wieczorem mogę je usłyszeć od Dzieciątka Jezus, które zobaczę w betlejemskiej grocie. Niemowlaki potrzebują dotyku, przytulania, bliskości, jak nikt inny. Potrzebują tego, by przeżyć. Nie chcę skupiać się na sobie i przynosić Jezusowi w „prezencie” swoich zasług, wypełnionych postanowień, nawet siebie… Chcę Go dzisiaj przede wszystkim przyjąć i skupić się na Nim. Po prostu wziąć Go za rękę i pozwolić się kochać.

Jeśli doświadczasz tego, że ten adwent był inny a powyższe rekolekcje zmieniły coś w Twoim zyciu i relacji do Jezusa możesz dać o tym świadectwo -  miłości nie można przmilczeć! Na świadectwa czekamy pod adresem: siostryodaniolow@gmail.com 

Zakończenie rekolekcji w uroczystość Bożego Narodzenia. Zapraszamy jutro do modlitwy Słowem Bożym z naszym wprowadzeniem.

 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal