Uroczystość Bożego Narodzenia. Oto ON!

 

Słowo: „Oto On! Oto nadchodzi! Mój umiłowany! Biegnie radośnie przez góry, przeskakuje pagórki.” Pnp 2,8; „Biegnij, miły mój, bądź podobny do gazeli lub do młodego jelenia na górach [wśród] balsamowych drzew!” Pnp 8,14

Słowo z liturgii: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało”. J 1 , 1-3

Prośba: o doświadczenie radości Boga przychodzącego w Jezusie Chrystusie.

Miłość nie ma końca. Słowa zakończenia Pieśni nad Pieśniami, to także słowa z pierwszych wersetów biblijnego poematu miłości. Możemy powiedzieć za św. Pawłem „Miłość nie jest jak proroctwa, które się kończą lub jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie” (1 Kor 13, 8). Za Eleną Bosseti możemy pytać: „Jest to pożegnanie, czy rozpoczęcie na nowo gry miłosnej?”. Ta sama mistyczka daje odpowiedź: „To nie człowiek wynalazł grę miłosną; nauczył się jej od Boga”. Miłość nie jest końcem, ona jest początkiem. Każdego dnia na nowo jest punktem wyjścia. „Pieśń nad Pieśniami nie doprowadza tej historii miłosnej do szczęśliwego zakończenia, lecz po zamknięciu ostatniego poematu ich przygoda toczy się dalej. Dwoje zakochanych nadal w sposób wolny chce siebie nawzajem, dzień po dniu, tak jak chcieli siebie pierwszego dnia”. (G. Ravasi)

 

Dziś dla Boga jest „pierwszym dniem”. On chce nas na nowo. Bóg pierwszego dnia dał Słowo! Słowo, które stało się Ciałem! Ono dziś, tu i teraz, w realnym konkrecie mojego życia staje się Ciałem. Tak jak Bóg od pierwszego dnia zapragnął człowieka, tak zapragnął też jego wiecznego szczęścia. Od pierwszego dnia obwieścił zbawienie, które nam daje w Jezusie Chrystusie. I dziś na nowo jesteśmy w punkcie wyjścia. Oto On! Przychodzi w ludzkiej osobie, by rozkochiwać nas w Sobie na nowo; by zachwycać nas Sobą na nowo; by być z nami na nowo; by szukać nas na nowo! To niewątpliwie jest naszą radością, ale przede wszystkim jest radością samego Boga. Bóg dziś na nowo daje nam się cały, prawdziwy i realny!

Każdy dzień mojego życia, kiedy przyjmuję Jezusa w Eucharystii, w drugim człowieku, jest Bożym Narodzeniem we mnie, jest „pierwszym dniem”. Każdego dnia w całej swojej miłości i wolności mogę powiedzieć: chcę Ciebie! Chcę Ciebie w moim życiu, w radościach i smutkach, w sukcesach i porażkach, w zdrowiu i chorobie. Chcę Ciebie - na nowo!

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal