Festyn

Idea festynów - anielski apostolat w przestrzeni publicznej. Integracja lokalnego społeczeństwa przy zwartych szykach anielskich zelatorów wokół Bożego Ołtarza a także pogodny relaks w atmosferze anielskiego zaufania.

Godny uwagi jest cel charytatywny akcji np. 2009 r – na rzecz dzieci z Litwy, 2010 – na rzecz powodzian, 2011 – na rzecz placówek wspierających dzieci – np. RDDZ „Druchowie”, świetlica „Dom, który czeka”, 2012 – na rzecz rodzin w "tarapatach", 2013 – na rzecz dzieci z zaprzyjaźnionej z Konstancinem – Nowej Wilejki (w ramach realizacji programu: „miast zaprzyjaźnionych”), 2014 - na rzecz Ukrainy

W trakcie realizacji zadania: współpraca z lokalnymi władzami powiatu i gminy, z ośrodkami kultury.

Należy również podkreślić popularyzację tej formy apostolstwa publicznego w innych miejscach, gdzie angażowały się nasze siostry: Częstochowa, Kielce, Niemież i Nowa Wilejka, która zainicjowała w Zgromadzeniu tę formę apostolstwa.

 


 

„Rodzinami z aniołami” – anielski festyn rodzinny

16 września 2018 roku odbył się kolejny anielski festyn w Konstancinie Jeziornie. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Rodzinami z Aniołami”. Idąc za myślą papieża Franciszka podczas Światowego spotkania Rodzin w Dublinie chciałyśmy podczas festynu pokazać radość świętości przeznaczoną dla rodziny: „Ewangelia rodziny, radość dla świata”. Bóg chce, aby każda rodzina była reflektorem, który promieniuje radością swej miłości w świecie. Co to znaczy? Że rodzina powinna być reflektorem, który promieniuje radością a cały świat.

Festyn rodzinny w Nowej Wilejce

9 września odbył się w Nowej Wilejce już jedenasty z kolei festyn rodzinny. W związku ze 100leciem odzyskania niepodległości tegoroczny festyn nosił tytuł "Kocham cię, Polsko".

Zespoły ze szkół i przedszkoli z Nowej Wilejki i okolicznych miejscowości cieszyły nas śpiewem i tańcem. Nie lada atrakcją był występ uczniów ze Szkoły Muzycznej-grała nam przepięknie orkiestra dęta.

Anielski Festyn Rodzinny w Konstancinie

Serdecznie zapraszamy na kolekny festyn anielski, który odbędzie się w Konstancinie Jeziornie w niedzielę 16.09.2018 roku. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 13.00. W tym roku chcemy świętować razem z rodzinami, stąd tytuł "Rodzinami z Aniołami". W programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Zakończymy koncertem Lidii Pospieszalskiej z jej Rodziną i Przyjaciólmi.

II Festyn Anielski - "Jeżowe Aniołowe"

Zapraszamy mieszkańców podkarpacia i przyjaciół na festyn "Jeżowe Aniołowe" w sobotę 1 września do Jeżowego.

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal