Książki o s.Wandzie Boniszewskiej

"Mistyczki. Historie kobiet wybranych" E. K. Czaczkowska

Ewa K. Czaczkowska opisuje zadziwiające historie czterech polskich mistyczek. Niezwykłych kobiet, które nie mieściły się w schematach, często szokowały swoje otoczenie. Spotykały się z niedowierzaniem, podejrzeniami i odrzuceniem. Czy wszystkie umiały rozeznać, co chce powiedzieć im Bóg, i być temu wierne?

„Wanda Boniszewska. Przesłanie do odczytania” ks. D. Dzikiewicz, ks. J. Witkowski

„Ks. Józef Obrembski. Kapłan według serca Bożego”, „Anna Krepsztul. Człowiek sztuki i cierpienia” i wreszcie „Wanda Boniszewska. Przesłanie do odczytania” to kolejne tomy serii „Wielcy Ludzie Wileńszczyzny”. Wszystkie w tej samej szacie graficznej, wszystkie utrzymane w tej samej kompozycji – imponująco wyglądają na bibliotecznych półkach. Ale nie tylko wyglądają. Przede wszystkim niosą niesamowite treści.

"Polki, które zmieniły wizerunek kobiety" J.Puchalska

Wszystkie bohaterki tej książki były niezwykłe, wszystkie wychodziły poza stereotypowe role społeczne przypisywane kobiecie. Żyły w różnych czasach, wykonywały różne zajęcia, ale łączyła je siła i wyjątkowa kobiecość. (...)

Mistyczka Wanda Boniszewska aresztowana w 1950 roku trafiła do sowieckich więzień i łagrów. Nie tylko nie dała się złamać, ale za jej sprawą dochodziło do nawróceń jej prześladowców.

Wydawnictwa MUZA S.A., 2018

„Świadek milczący. Wanda Boniszewska (1907-2003) ” M. Cichoń

Siostra Wanda Boniszewska obdarzona została przez Boga wieloma szczególnymi darami, a ten rys jej osobowości jest wyraźnie czytelny. Szanowała każdego człowieka bez względu na to kim on był, bo Bóg go szanuje i kocha. Chyba szczególnie rozumiała słowa Chrystusa: "Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

„Ukryta Stygmatyczka” ks. J. Pryszmont

By jakoś przybliżyć tę świetlaną postać, chyba trzeba o niej powiedzieć: była mocarzem wiary i ufności, była "silna swoją bezsiłą". (...) Bóg umacniał ją przez długich 95 lat. Zabrał do siebie wiosną 2003 roku, w 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II. To nie przypadek, skoro na ołtarzu cierpienia tak jak Papież złożyła siebie Bogu za Kościół Święty. Ze wstępu Kardynała Henryka Gulbinowicza

„Nieznaną jestem... Taką umrzeć pragnę. Wspomnienia s. Wandy Boniszewskiej (1907-2003)"

Pierwsza część została napisana w czasie: marzec 1935 - 1944. Zaczyna się ona od słów: „Trudno mi zdobyć się na pisanie pamiętnika, ale skoro Ty, Boże, ode mnie żądasz, to ufam, że i dopomożesz. Myślę, że pisać będę to, co będzie dla Twojej większej chwały, a mnie dla umartwienia za grzechy” (s. 19). 

"Konwalia w Ogrodzie Pana - Opowieść o siostrze Wandzie Boniszewskiej" ks. P. Kaczmarek

W dzisiejszej mentalności, która głęboko przenika do ludzkich serc, takie pojęcia jak: Krzyż, cierpienie czy ofiara, bardzo często wywołują dreszcz niechęci, a może nawet wstrętu. Dlaczego mam cierpieć? Dlaczego Bóg nie zabierze ode mnie Krzyża? Dlaczego mam ofiarowywać się za innych? W takim myśleniu, Krzyż zawsze będzie przeszkadzał.

Subskrybuj RSS - Książki o s.Wandzie Boniszewskiej
Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal