Anielski Festyn 2011 – „Któż otrze anielskie łzy?”

Jesteśmy zobowiązane do udzielenia informacji po festynie! Co prawda, czynimy to trochę z poślizgiem czasu, za który serdecznie przepraszamy wszystkich zainteresowanych.

Po pierwsze publicznie oddajemy chwałę Bogu za łaskę pięknej, wręcz letniej pogody, która ściągnęła do parku liczne grono nie tylko czcicieli Aniołów.

Po drugie dziękujemy ludziom, którzy razem z nami i aniołami modlili się o pasję życia dla każdego, a więc celebransom liturgii, na czele z ks. dr W. Borowskim, dyrektorem Caritas w Elblągu, i ks. Przemysławowi Krawiec, SAC, głoszącemu homilię, ks. dziekanowi B. Przegalińskiemu za sprawowanie honorowego patronatu nad festynem, zespołowi muzycznemu: „Anielskie nutki”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia programu artystycznego: Liceum św. Stanisława Kostki, zespołom: Przepióreczka, Sonata i Etiuda na czele z ich kierownikiem p. L. Leszczyńską, zespołowi „Anielsi” z Lubaczowa.

Wielkie dzięki za świadectwo anielskiego wspierania życia dla P. prof. Jana Siwickiego, świetlicy „Dom, który czeka…” z Nowej Wilejki /Litwa/ i rodzinnego domu dziecka „Druchowie”.

Dziękujemy malarzom, którzy poprzez aukcję swymi obrazami wsparli dzieło wspierania życia. Przypomnę, że obrazy te powstały na plenerze „Malowanie Aniołów u Aniołów” zorganizowanym przez Fundację Droga Życia, którego komisarzem był p. M. Madej.

Dziękujemy sponsorom, którzy podparli nasze starania darem serca na miarę swoich możliwości i wsparli skrzydlatą kuchnię: Państwu Buchmann, Państwu Jaskulskim z Chylic i Skolimowa, p. Janowi Piekarz, hurtowni „Stefpol”. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Banku Spółdzielczego w Piasecznie za życzliwą pomoc poprzez sfinansowanie nagród. Niestety, dysponujemy również nie małą listą instytucji, którzy nie zechcieli wesprzeć tak szczytnego celu, ale tej informacji na razie nie będziemy upowszechniać.

Wreszcie dziękujemy wszystkim woluntariuszom, bez których festyn z pewnością by się odbył.  

A oto niektóre strzępy wrażeń na gorąco po festynie:

„Dzisiaj jest dzień szczęścia” chłopiec, l. 3

„Poczucie, że Duch Święty i Aniołowie działają w tylu osobach na raz, jest niesamowite”. Woluntariusz Kamil

„Widziałam dużo łez ronionych ze wzruszenia” Anna

„Dziękujemy, że mogliśmy być razem. Anioły są wśród nas i dają nam dużo siły do czynienia dobra!” Świetlica „Dom, który czeka…”

„Spytałam tatę, czy jest zadowolony, powiedział, że nie… że jest uszczęśliwiony.. bo zadowolenie łączy się tylko z przyjemnością, a szczęście z ofiarą!” Rodzinny dom dziecka „Druchowie”

„Łańcuch dobra narasta jak lawina.” Woluntariusz Piotr N.

„Dziękuję Bogu i wszystkim za wspaniały czas, który spędziliśmy razem. Do zobaczenia za rok!” Woluntariusz Paweł S.

„Miło spędza się czas, pomagając innym.” Woluntariusz Piotr

„Ciekawy pomysł, fantastyczne przedsięwzięcie, miła atmosfera.” Dzięki za zaproszenie! „Anielsi”

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal