13 II 2021 - Siostry od Aniołów w Czechach

Pozdrawiamy serdecznie z Vranova koło Brna - "małej Częstochowy" w Czeskiej republice.  Centralne miejsce zajmuje tutaj kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Panny Marii oraz klasztor Najmniejszych Braci św. Franciszka z Pauli, z którymi współpracujemy. W tym roku wspominamy 780 lat od uzdrowienia szlachcica Wiliama, któremu zjawiła się Panna Maria, a od tego właśnie wydarzenia wszystko się zaczęło. Więcej o historii możecie przeczytać tutaj 

https://is.muni.cz/th/erq14/ANALIZA_PRZEDMIOTOW_Z_PRYWATNEJ_KOLEKCJI_WE_VRANOVIE_M._Zakova.pdf

Zanim zaczęłyśmy naszą posługę na Vranovie, 18 lat pracowałyśmy na Arcybiskupstwie w Pradze. Przez te lata zaangażowanych było tam kilkanaście sióstr, które według potrzeb i możliwości podejmowały różne posługi. W roku 2016 przyjechałyśmy na Vranov. Obecnie we wspólnocie jest nas trzy. Jedna Czeszka - Jitka i dwie Polki - Beata i Joanna.

Miejsca naszej codziennej posługi to Katolickie Radio Proglas, gdzie pracuje Jitka, oraz Dom rekolekcyjno - pielgrzymkowy, gdzie pracuje Beata i Joanna. Oprócz tego służymy przy parafii, do której należy kilka wiosek, w tym 3 kościoły. Prowadzimy katechezę w szkole podstawowej, grupę młodzieżową, scholę dziecięcą połączona z kółkiem misyjnym (niestety w czasie pandemii nie możemy się spotykać), przygotowujemy do sakramentów, angażujemy się w Parafialne Komórki Ewangelizacyjne (jak to działa w Polsce można przeczytać tutaj: https://pressto.amu.edu.pl/index.php/tp/article/download/13533/13227). Współpracujemy też w rekolekcjach Lectio Divina z braćmi Pallotynami, oraz włączamy się w różne akcje ewangelizacyjne, które czasem spontanicznie się pojawiają. Przychodzimy z pomocą, odwiedzamy chorych i starszych ludzi. Jest też w parafii dużo młodych rodzin z dziećmi... o nie też warto się postarać... To takie marzenia i plany na przyszłość, bo jest tego sporo... a nas mało. Prosimy Pana, by zapalał młode, ochotne serca do pójścia za Nim tą drogą na która zaprosił i nas. 

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal