W pierwszy czerwcowy weekend zakończyłyśmy drugą edycję otwartych spotkań dla kobiet „5 kroków w stronę uważności”. Od października przeszłyśmy przez temat zmysłów, uczuć, potrzeb, uczyłyśmy się wyrażać prośbę, a teraz przyszedł czas na pojednanie. 

Do czterech kroków proponowanych przez Porozumienie bez Przemocy dodałyśmy jeszcze jeden – Pojednanie jako styl życia. Chrystus pojednał wszystko w Sobie. On, Bóg-człowiek, jest wzorem pojednania, łączenia pozornych przeciwności.

To był weekend praktykowania, doświadczania zdania, że wszystko, co jest, może być. I śmiech i łzy. I myśli i uczucia. A jeśli jest, to chcę to uznać.

To był też weekend o zauważaniu różnych części w sobie. Zatrzymałyśmy się nad Ewangelia, w której do Jezusa przynoszą dzieci, żeby On je dotknął, a uczniowie szorstko tego zabraniają. Każda z nas ma w sobie taką małą dziewczynkę, która tęskni za dotykiem. I takiego ucznia, który z dobrych intencji trzyma ją na dystans. Pozwoliłyśmy sobie usłyszeć, uznać głos jednej i drugiej części. I wielu innych.

Był to też czas zatrzymania się przy Bogu obecnym w nas. Zasmakowałyśmy w modlitwie głębi, kontemplacji. Nasze wnętrze zawiera ciemną masę, jest otoczone skorupą, ale w środku każdej z nas znajduje się zdrowy, dający światło i ciepło rdzeń – miejsce przebywania Boga we mnie.

To był weekend świętowania całorocznej drogi. Zbierania owoców, cieszenia się swoją obecnością, wymiany darów. Mamy wielką radość z tego, że organizujemy te spotkania. Usłyszałyśmy wiele karmiących świadectw. Że to, co się wydarzyło, co uczestniczki otrzymały przerosło ich oczekiwania. Że Bóg działa w prostych narzędziach…

Jak przez cały rok, towarzyszył nam o. Grzegorz Ginter SJ.

Widzimy wielkie owoce tego cyklu, dlatego od października (13-15) ruszamy z 3 edycją, znów od zmysłów i faktów. Już można się zapisywać na siostryodaniolow@gmail.com