W dniu 22 czerwca 2024 r. w Konstancinie świętowaliśmy JUBILEUSZ 40-lecia pracy misyjnej w Afryce Sióstr od Aniołów. W 1984 roku pierwsze siostry misjonarki stanęły ma rwandyjskiej ziemi, dając początek posłudze Zgromadzenia na Czarnym Lądzie. Praca ta z biegiem lat rozszerzyła się na Demokratyczną Republikę Konga i Kamerun.

Świętowanie rozpoczęliśmy w auli Centrum Animacji Misyjnej Księży Pallotynów w Konstancinie, gdzie zebranych powitała Przełożona Generalna Sióstr od Aniołów Matka Maria Piątkowska- misjonarka.

Po dyskusji panelowej z udziałem naszych dobroczyńców i współpracowników odbyła się prezentacja filmu pt. „Siostry od Aniołów w sercu Afryki”. Ten film dokumentalny – pełen wywiadów z siostrami i scen z codziennej posługi w Afryce – ukazał, jak wiele pracy i dzieł, a przede wszystkim, jak wiele serca i dobra dla miejscowej ludności wykonały siostry podczas swojej 40-letniej posługi. Po premierowej prezentacji filmu miało miejsce spotkanie z twórcami filmu, którzy sami przyznali, że sceny które kręcili odmieniły i wpłynęły na ich życie, a praca sióstr w Afryce wywoływała u nich łzy w oczach.

Szczytem świętowania była dziękczynna Eucharystia za dar 40- letniej posługi Sióstr od Aniołów w Afryce, odprawiona w Domu Generalnym Sióstr od Aniołów. Po Mszy świętej miało miejsce dalsze świętowanie jubileuszu. Program artystyczny uświetnił tańcem i śpiewem zespół młodych Rwandyjczyków.

Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli, aby razem z nami dziękować Bogu za wszystkie Siostry od Aniołów, które posługiwały i posługują w Afryce, oraz za Siostry, które w Polsce troszczą się o to misyjne dzieło.

W szczególny sposób DZIĘKUJEMY naszym dobroczyńcom, współpracownikom, wszystkim organizacjom i fundacjom, które w sposób materialny wspierają Misje Sióstr od Aniołów. Dziękujemy także wolontariuszom naszych misji; tym, którzy już podarowali Afryce swój czas, siły, zdolności przez posługę w naszych afrykańskich wspólnotach, jak i tym, którzy pomagają misjom będąc w Polsce. Dziękujemy, że jesteście z nami i z tymi, którym dzięki Wam możemy nieść Chrystusa i konkretną pomoc.

Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie za WAS.