W mijającym Wielkim Poście odbyły się dwie tury rekolekcji dla dorosłych. Pierwsze w połowie marca w naszym domu głównym w Konstancinie pod hasłem „Jak Aniołowie patrzeć i słuchać”. Uczyliśmy się patrzeć i słuchać jak Pan i Jego Aniołowie, w ciszy, w rozmowach, na spacerze, podczas Eucharystii, konferencji, modlitwy Słowem, w kręgu dzielenia, z kubkiem kawy i w czasie snu 🛌 „… bo Pan i we śnie darzy swych umiłowanych” (Ps 127, 2b). Obecny był z nami o. Grzegorz Ginter SJ.

Drugie odbyły się w Zakopanem, gdzie Bóg pozwolił cieszyć się piękną pogodą, widokami i kwitnącymi krokusami. Przewodziła im Sł. B. s. Wanda Boniszewska i hasło „Razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża”. Wraz s. Wandą wpatrywaliśmy się w Chrystusa Ukrzyżowanego, który uczy nas, że nawet w sytuacji wielkiego cierpienia, można zachować w sercu miłość, można kochać do końca.

Podczas adoracji złożyliśmy u stóp Jezusa nasze życiowe ciężary i to wszystko, co nas przytłacza, by doświadczyć, że Jego „jarzmo jest słodkie, a brzemię lekkie”. To był piękny czas pełen Bożego błogosławieństwa, który pozwolił przygotować się do bycia z Jezusem w czasie Jego Paschy.